Oto inceleme

- markalar, modeller, yararlı bilgiler -

Doğuş otomotiv dünyaya örnek oldu

Volkswagen, Doğuş Otomotiv tarafından Türkiye’de uygulanan ve 4 yaşın üzerindeki binek VW modellerinde 30,000 müşteri kazandıran servis kampanyasını dünyada örnek proje seçti. Proje Volkswagen’in satış yaptığı diğer ülkelerde de uygulanacak.

Kampanyanın amacı garanti kapsamından çıkmış olan araçları tekrar servise getirme amacı taşıyordu. Sonuçları ise hem müşterileri hem de bayileri sevindirdi. Yapılan açıklamaya göre 2009 yılında satış sonrası hizmetler bayi cirolarının 3′te 2′sine ulaştı. Volksvagen satış sonrası hizmetlerde Türkiye’yi beş örnek ülkeden biri olarak gösterdi.

ikinci el oto siteleri

İkinci el oto almak için bilgisayarınızın başından kalkmanıza gerek yok. Aşağıda bazılarını göreceğiniz siteler ile ikinci el otolar arasında bütçenize uygun olanını arayabilir, durumunu öğrenebilir, özelliklerini görebilir, fotoğraflarına bakabilirsiniz. Kendi aracınızı satmak isterseniz de çok küçük ücretlerle aracınızı yerinizden kalkmadan milyonlara ulaştırabilirsiniz. Ayrıca aracınızla aynı özellikteki diğer ikinci el otoları sorgulatıp kendi otomobilinizin piyasadaki fiyatı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otomax: hem aracını satmak isteyenler için hem de ikinci el oto almak isteyenler için uygun bir site.

DOD: Doğuş Otonun ikinci el otomobil sitesi.

Gitti gidiyor – Garaj: Açık arttırma ile otomobil satmak veya ikinci el oto almak isterseniz gittigidiyor’a uğrayın.

Mynet otomobil: mynet otomobil sitesi

hyundai ikinci el: ikinci el hyundai satışı yapan bir site.

Oto galerim: bir diğer ikinci el oto sitesi olan otogalerim’de ayrıca otomobiller hakkında bazı pratik bilgiler de mevcut.

Bentley Arnage - Türkiye’deki en pahalı otomobil

Geçen aralık ayında bir iş adamına satılan Bentley Arnage modeli 582 bin Euro (~1 milyon YTL) olan fiyatı ile Türkiye’de satılan en pahalı otomobil oldu. Doğuş Oto temsilciliği ile Türkiye’ye gelen Bentley marka otomobillerin satışı oldukça iyi. Doğuş Oto 2008 yılında 25 adet, 2009 yılında ise 30 adet Bentley satmayı hedefliyor.

Bentley şu anda Türkiye’de satılan en pahalı otomobil olma ünvanına sahip olsa da dünyanın en pahalı ve en hızlı otomobillerinden olan Bugatti bu ünvanı kapabilir. Yine Doğuş Oto temsilciliğinde Türkiye’ye gelen Bugatti’nin veyron 16.4 modeli 1,1 milyon Euro fiyata sahip. Bu fiyat vergiler ile birlikte Türkiye’de daha da artıyor. Bugatti Veyron 16.4 toplam 300 adet üretilecek ve Doğuş Oto Türkiye’de 1 adet satmayı hedefliyor.