Oto inceleme

- markalar, modeller, yararlı bilgiler -

Doğuş otomotiv dünyaya örnek oldu

Volkswagen, Doğuş Otomotiv tarafından Türkiye’de uygulanan ve 4 yaşın üzerindeki binek VW modellerinde 30,000 müşteri kazandıran servis kampanyasını dünyada örnek proje seçti. Proje Volkswagen’in satış yaptığı diğer ülkelerde de uygulanacak.

Kampanyanın amacı garanti kapsamından çıkmış olan araçları tekrar servise getirme amacı taşıyordu. Sonuçları ise hem müşterileri hem de bayileri sevindirdi. Yapılan açıklamaya göre 2009 yılında satış sonrası hizmetler bayi cirolarının 3′te 2′sine ulaştı. Volksvagen satış sonrası hizmetlerde Türkiye’yi beş örnek ülkeden biri olarak gösterdi.

volvo logovolvo firması 1,6 litre dizel motora sahip olan ve 2005 yılından sonra üretilen S40, C30 ve V50 modellerinin mazot filtrelerinin çok çabuk tıkanması nedeniyle oluşması muhtemel zararları önlemek amacıyla 50 000′e yakın otomobili servise çağırdı. Bahsedilen modeller Türkiye’de de bulunuyor. Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre filtrenin tıkanması, ısınmasına neden oluyor. Filtrenin alev alması da ihtimaller dahilinde fakat açıklama yapıldığında böyle bir durumla henüz karşılaşılmadığı belirtilmiş.